Uzturvielu kokteiļa Formula 1 klīniskie pētījumi ASV

Pētījuma mērķis - apstiprināt ar olbaltumvielām bagātināto uztura bagātinātāju efektivitāti kā svara samazināšanas un optimāla ķermeņa svara uzturēšanas līdzekli. Vadītājs - Zhaoping Li, medicīnisko zinātņu doktors, Kalifornijas Universitātes klīniskā uztura departamenta vadītāja vietniece.

Pētījums tika veikts 12 nedēļas; tajā bija iesaistīti 85 cilvēki ar lieko svaru. Dalībnieki tika iedalīti divās grupās un viņiem bija jāaizstāj divas ēdienreizes dienā ar Uzturvielu kokteili Formula 1. Pirmās grupas dalībnieki ēdienreizes aizstāšanai lietoja standarta porciju (2 karotes maisījuma) Formula 1 kokteiļa, savukārt otrās grupas dalībnieki lietoja dubultu kokteiļa porcijas devu.

12 nedēļās pētījuma dalībnieki vidēji samazināja svaru par 4 kg, pierādot olbaltumvielu kokteiļu efektivitāti svara kontrolei. Tomēr tās personas, kuras saņēma dubultu olbaltumvielu porciju, zaudēja vairāk tauku nekā tie, kuri saņēma standarta devu.

Pētījums apliecināja, ka salīdzinājumā ar pārtikas produktiem ar standarta olbaltumvielu saturu, uztura bagātinātāju ar paaugstinātu olbaltumvielu saturu lietošana ne tikai veicina ievērojami labākus rezultātus svara samazināšanā, bet arī ļauj samazināt ķermeņa svaru samazinot tauku masu, nevis muskuļu masu. Klīniskās izpētes rezultāti tika publicēti žurnāla "Nutrition Journal" augusta numurā. Plašāka informācija par pētījuma rezultātiem atrodama vietnē: www.nutritionj.com/content/7/1/23