Uzturvielu kokteiļa Formula 1 klīniskie pētījumi Dienvidkorejā

Jaunākā informācija no Korejas Nacionālā statistikas biroja liecina, ka aptuveni trešdaļai šīs valsts iedzīvotāju - aptuveni 10 miljoniem cilvēku - ir liekais svars, un to skaits katru gadu strauji pieaug par 400 000 cilvēku.

Pētījuma mērķis - apstiprināt ar olbaltumvielām bagātināto uztura bagātinātāju efektivitāti kā svara samazināšanas un optimāla ķermeņa svara uzturēšanas līdzekli. Vadītājs - Herbalife Zinātniski konsultatīvās padomes loceklis, Seulas Nacionālās universitātes ģimenes medicīnas nodaļas profesors Belong Cho.

Pētījumā piedalījās 75 cilvēki ar lieko svaru tas ilga 12 nedēļas. Visi dalībnieki katru dienu aizstāja 2 ēdienreizes ar Uzturvielu kokteili Formula 1. Vienlaikus viena dalībnieku grupa ievēroja diētu ar standarta olbaltumvielu daudzumu (apmēram 15% no visām saņemtajām kalorijām), savukārt otra grupa izmantoja Formula 1 kokteili, pievienojot Individualizēto olbaltumvielu pulveri Formula 3, un tādējādi saņēma dubultu olbaltumvielu devu.

Pēc 12 eksperimenta nedēļām abu grupu dalībnieki samazināja svaru, tomēr tie, kas ievēroja diētu ar palielinātu olbaltumvielu saturu, samazināja svaru uz lielāka tauku zuduma rēķina, nevis samazinot muskuļu masu.

Pētījums apstiprināja, ka olbaltumvielām bagātinātu uztura aizstājēju lietošana ir efektīvs līdzeklis svara samazināšanai un optimālas ķermeņa masas saglabāšanai. Pētījuma rezultāti tika publicēti žurnāla "International Journal of Clinical Practice" (Starptautiskais klīniskās prakses žurnāls) februāra numurā.

Prof. Belong Cho: "Šie risinājumi skaidri parāda, ka uztura bagātinātāji ar paaugstinātu olbaltumvielu saturu ir drošs līdzeklis svara samazināšanai un tauku nogulsnēšanās samazināšanai organismā. Ņemot vērā katru gadu pieaugošo aptaukošanās problēmu Korejas iedzīvotāju vidū, jautājums par efektīvu svara samazināšanu kļūst arvien aktuālāks. Mēs esam parādījuši uztura olbaltumvielu bagātinātāju efektivitāti svara samazināšanai, un tas palīdzēs risināt aptaukošanās problēmu visā pasaulē."